Cesta po Malajsii: Ještě tam nejsme

Pro letošní cestu do Asie jsme zvolili Malajsii. Jelikož ale nemáme rádi dlouhé lety, rozdělili jsme si cestování na destinace Itálie a Thajsko. Takže cesta nám trvá přes tři dny. Má to i své výhody. Jsme opálení od tropického slunce a ještě tam ani nejsme. Jo a taky konečně necestujeme sami.

Jarní idylka v Miláně.V Praze bylo -5 stupňů, tady příjemných 10. Otevřeli jsme piva a vyvalili se na sluníčko.

V Itálii to byl zkrátka takový pomalý rozjezd. Na kluky jsme zkusili pouze pětikilometrový pochod mezi terminály a vypadalo to, že jim chození neva.

Eliška machruje s pasem.

Po návštěvě Itálie nás čekal úmorný dvanáctihodinový let do Bangkoku s mezipřistáním v Ománu. Pak ještě hodinka autobusem do baťůžkářského ráje Khaosan Road uprostřed metropole.

Únava po letu. Ale jsme tady.

Po vítězoslavném příjezdu do Bangkoku nás ale zaskočil takový zlý, nepěkná věc. Je velký problém najít funkční WiFi. Co si budeme nalhávat, každý máme svůj sociální život a přístup k internetům prostě potřebujeme. Držte nám palce, ať se tu z toho nezblázníme.

Tady WiFi funguje!!!

Náš jediný den v Thajsku jsme chtěli strávit návštěvou místa Ayuthaya, bývalého královského města. Doprava tam nebyla zrovna snadná. Nejdříve to bylo lodí, potom nás odmítl taxík (nezbývalo nám jinak, než pěšky), následovala trasa metrem a nakonec dost pochybnou dodávkou. Mezitím samozřejmě pochod městem bez pohodlných chodníčků. Nakonec nám trvala cesta do osmdesát kilometrů vzdálených ruin více jak čtyři hodiny. Samozřejmě jsme se museli dostat i zpátky.

Náš oblíbený dopravní prostředek v Thajsku. Lístek stojí 15 bahtů a doveze vás klidně přes celé město.

V Ayuthaye bylo vedro. Oproti Čechám 40 stupňů rozdíl. Ale navštívili jsme ruiny, Eliška si musela koupit slušivý hábit, aby ji tam pustili a udělali jsme pár fotek.

Eliška ve schváleném oblečení. Je nutné mít zakrytá ramena a kolena. Kolena se v méně významných místech tolerují, krátké kraťásky už ale ne.

Ayuthaya je to místo, kde Budhovi upadla hlava, načeš ji pohltil blízký strom. Je to hrozně známá a upřímně nudná turistická atrakce. Je až k nevíře, že sem lidi jezdí hlavně kvůli tomuhle.

Jak říkám. Hlava sochy ve stromě. Dokonce má i vlastního hlídače. Ten celý den volá na dav turistů: „Sit down when you are taking selfie.“
V Ayuthaye přes 400 let vládlo Siamské království. Zničila jej občasná válka a útoky Barmánců.

Po návratu do Bangkoku nás už jen čeká večeře a ráno chytit letadlo do Malajsie.

Pracovní nasazení na hotelu. Samo se to nenapíše.