Napříč Vietnamem: Hue

Z Da Nangu jsme se vlakem přesunili do Hue, bývalého královského města. Sedli jsme na vlak a za tři hodiny jsme poskočili o dalších sto kilometrů na sever.

Elektronické jízdenky. S nimi projdete turniketem do čekací zóny. Odtud pak není cesty zpět. Teprve až když přijede vlak, personál odemkne dveře a vpustí cestující na perón. Dost to připomíná boarding na letišti.

Trochu jsme podcenili místní ubytovávací kapacity. Krom luxusních resortů byly všechny hotely rozebrané. Nakonec jsme našli volný hostel se sdílenou ložnicí pro deset lidí. Byla to naše první zkušenost s hostelem, ale zato výborná. Bylo tu překvapivě čisto, klid, velmi příjemní lidé. Dohromady jsme zaplatili za noc a snídani necelé tři stovky. Škoda, že jsme tu strávili jen jednu noc.

V Hue se konal místní slavnostní festival. Byly to hlavně koncerty, přehlídky a pouliční exhibice. Bylo téměř nemožné se čas od času k něčemu nenachomýtnout. Jen ty davy lidí byly problém.

V nočním Hue všechno svítilo a slavilo se. Malé Vietnamce se mi nedařilo odhánět.
Při návratu z města jsme před naším hostelem potkali draka.

Druhý den jsme změnili hotel, půjčili si motorku a začali řídit ve městě. Už umíme celkem slušně jezdit v protisměru, jednosměrkách, na červenou i po chodnících. Strážníci si museli myslet, že jsme místní, tak nás nikdo nestavěl.

Vyrazili jsme na návštěvu hrobky krále Minh Manga. Hrobek je po okolí celkem dost. Je tam ale většinou spousta Japonců se selfie tyčema. Jedna nám bohatě stačila.

Vyrazili jsme brzy ráno, kdy ještě není takové vedro. Navíc jsem mohl i občas chytit záběr bez jediného turisty.

Na čem jsme se opravdu vyblbli, bylo noční město. Všude je spousta světel, neonů, výloh…

Most spojující novou část Hue se starou. V noci je zoufale ucpaný, dostat se přes něj není žádný med.
Pro asijské turisty jsme byli hotová atrakce.
Svítící strom uprostřed města.

Nemohla chybět ani návštěva Asijské tržnice. Hromady lidí, úzké uličky (někdy i jen půl metru), neuvěřitelné množství vůní (i smradů)… Je to hrozný chaos. Oni se v tom ale evidentně vyznají.

Ruch tržnic.
Koše zboží na tržnici. U spousty si ani nejsme jisti, co to vlastně je.

Samozřejmě jsme taky nezapomněli ochutnávat Vietnamskou kuchyni a povalovat se po kavárnách.

Tradiční Vietnamská polévka Pho Bo. Je to vlastně hodně silný hovězí vývar s plátky masa a nudle.
Kavárny tu jsou doslova na každém rohu. Dokonce jme narazili i na jednu dvoupatrovou.